Films For Food

Zapraszamy na pokaz premierowy „W obronie jedzenia”

FILMS for FOOD – dystrybutor filmu „W obronie jedzenia”, agencja marketingu kulinarnego FOOD BRAND oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na drugą Trójmiejską premierę filmu połączoną z dyskusją po projekcji oraz kolacją inspirowaną filozofią żywienia według Pollana.

Już 6 maja 2017 o godz. 18:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się pierwsza trójmiejska projekcja pełnometrażowego filmu dokumentalnego „W obronie jedzenia” będącego ekranizacją bestsellerowej książki Michaela Pollana.

Podczas seansu czeka Was fascynująca podróż po świecie (również kulinariów) w towarzystwie Michaela Pollana – autora bestsellerowych książek o jedzeniu. Pollan, podobnie jak wielu z nas, zdezorientowany w kwestiach tzw. zdrowej diety, postanowił dotrzeć do sedna najprostszego z możliwych zagadnień: co powinniśmy jeść? Towarzysząc mu w filmowej podróży, nie tylko poznajemy odpowiedź na to pytanie, ale przekonujemy się, że zachowując zdrowy rozsądek i trzymając się kilku prostych zasad, każdy ma szansę uczynić jedzenie źródłem zdrowia i po prostu codziennej przyjemności.

Michael Pollan – Amerykański pisarz, dziennikarz, działacz społeczny, profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley specjalizujący się w tematyce żywienia i produkcji żywności. Autor kilku bestsellerowych książek, jego „W obronie jedzenie. Manifest wszystkożercy” znalazło się na liście najpoczytniejszych książek w USA firmowanych przez „The New York Times Magazine”.

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o szeroko pojętej tematyce jedzenia.
Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami. Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty.


Premierę filmu w Gdyni uświetni specjalny poczęstunek nawiązujący do tematyki filmu, przygotowany przez catering personalny Naturalnie oraz Menu Italia.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z udziałem specjalnych gości, którzy porozmawiają o tym co kryje żywność dostępna obecnie na sklepowych półkach i jak nie zwariować w gąszczu sprzecznych informacji na temat zdrowego odżywiania. Rozmowę będzie moderowała Ewa Malika Szyc-Juchnowicz. W panelu wezmą udział: Anna Makowska (doktorania.pl), Ewa Kaian-Kochanowska (Klinika Redukcji Stresu), Zosia Weiss (Oficyna), Jola Słoma (Atelier Smaku), Małgorzata Kułakowska (Catering Naturalnie).
Dodatkowo przygotowaliśmy dwa towarzyszące wydarzenia: kolację w Open Kitchen składającą się z 6-daniowego menu degustacyjnego autorstwa Piotra Ślusarza oraz kolację dla branży gastronomicznej organizowaną przez Manu Italia, Noble Wine i restaurację Fedde.

W Restauracji Open Kitchen (zaraz po projekcji i spotkaniu w kinie) będzie można wziąć udział w kolacji inspirowanej filmem

UWAGA! Obowiązują tu osobne bilety. Bilet na kolację nie zawiera biletu na seans w GCF.

Bilety na kolację są dostępne w restauracji Open Kitchen (ul. I Armii Wojska Polskiego 10, 81-356 Gdynia; tel. 0 (58) 354 62 32 lub 514 193 061; info@openkitchengdynia.pl)
Nasi sponsorzy – Menu Italia i Noble Wine połączyli siły z gdyńską Restauracją Fedde, by stworzyć kolację jedyną w swoim rodzaju. Menu inspirowane filmem zostanie skomponowane przez szefa kuchni Fedde z doskonałych, włoskich produktów Menu Italia. Dopełnieniem będą wyselekcjonowane wina z szerokiego asortymentu Noble Wine. Na tę wyjątkową kolację zapraszamy reprezentantów trójmiejskiej branży gastronomicznej – restauratorów, właścicieli firm cateringowych, szefów kuchni i wszystkich, których życie zawodowe kręci się wokół pysznego jedzenia. START w Restauracji Fedde, zaraz po zakończeniu filmu (6 maja, 21.00). Liczba miejsc ograniczona! Zapisy: weronika@foodbrand.pl

link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/826368344172292/
Patroni medialni filmu:
KUKBUK, Food Service, Co Jest Grane24

Patroni medialni gdyńskiej premiery filmu:
Radio ESKA
Trojmiasto.pl
Dolce Vita – Celebrujemy Życie

Mecenasem wydarzenia jest Kinga Pienińska.

Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Prezydenta Gdyni.

Organizatorzy:
FILMS for FOOD
Food Brand
Gdyńskie Centrum Filmowe

BILETY na pokaz premierowy w cenie 23 zł są dostępne w kasach Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz na stronie internetowej www.gcf.org.pl.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

O autorze

team Food Brand

Food Brand to agencja marketingowa skupiona na realizowaniu potrzeb współczesnej gastronomii. Wspieramy PR szefów kuchni, realizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe, zarządzamy kanałami klientów w mediach społecznościowych. Realizujemy się także jako organizatorzy miejskiego festiwalu kulinarnego Smakuj Trójmiasto oraz premierowych pokazów filmów w ramach Films for Food.

http://www.FoodBrand.pl

Odpowiedz